Податотека:Bahnhof Bergen auf Rügen.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.024 × 680 пиксели, големина: 303 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Bahnhof Bergen auf Rügen

Датум
Извор Alle treinen, stations en trams in één keer 4.jpg
Автор Martijn van Exel from Amsterdam, the Netherlands

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Checked copyright icon.svg This image was originally posted to Flickr by rhodes at https://www.flickr.com/photos/49503132817@N01/159274889. It was reviewed on by FlickreviewR and was confirmed to be licensed under the terms of the cc-by-sa-2.0.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:05, 9 април 2011Минијатура на верзијата од 12:05, 9 април 20111.024 × 680 (303 КБ)Iste Praetor{{Information |Description=Bahnhof Bergen auf Rügen |Source=[http://www.flickr.com/photos/rhodes/159274889/ Alle treinen, stations en trams in één keer 4.jpg] |Date=2006-05-25 10:16 |Author=[http://www.flickr.com/photos/49503132817@N01 Martijn van Exel

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци