Податотека:Azzurro e Bianco a strisce con bordo nero.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 600 × 400 пиксели, големина: 3 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Public domain

Предупредување!

Ова знаме, како и други други лажни знамиња, е измислено и погодно само за ликовно препознавање на некои статии на Википедија. Знамево содржи ликовни елементи слични на официјални логоа и грбови на извесни клубови, како бои или некој симбол, но ова НЕ е официјално знаме и нема никаква непосредна врска со грбот, симболот или знамето на тој даден клуб. Затоа, дури и ако овој симбол ве потсетува на некои елементи од клубот, оваа слика НЕ соодветствува на, па дури не е ни слична на официјалниот симбол.

Ризницата не чува официјални симболи бидејќи тие се зашитени со авторски права; вака, доколку сакате да го локализирате симболот, грбот или официјалното знаме на клубот, тогаш ќе треба да го контактирате клубот: дознајте кој е официјален симбол и со каква лиценца да се послужите за вашата цел.

Напомена за Википедијанците: знамево користете го само во многу мала големина, само колку да овозможите ликовно препознавање на клубот во контекст кајшто се содржани повеќе клубови на едно место. Неговата употреба како поголеми слика може погрешно да го наведе читателот. Покрај ова, знамето користете го само ако се прикажува јасно при 20 пиксели, што е редовната големина на знамињата кај википроектите за фудбал.


Deutsch | English | Español | Français | Italiano | Македонски | Português | Română | Русский | +/−

Опис
English: A fantasy football flag
Italiano: Bandiera a strisce bianco-azzurre con bordo nero
Датум (UTC)
Извор сопствено дело
Автор Kanchelskis
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Други верзии

N/A

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International, 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:29, 9 ноември 2009Минијатура на верзијата од 09:29, 9 ноември 2009600 × 400 (3 КБ)Kanchelskisbetter version
17:39, 5 ноември 2009Минијатура на верзијата од 17:39, 5 ноември 2009600 × 400 (3 КБ)Kanchelskis== {{int:filedesc}} == {{fake flag}} {{Information |Description={{en|A fantasy football flag}} {{it|Bandiera a strisce bianco-azzurre con bordo nero}} |Source= {{Own}} |Date= ~~~~~ |Author= Kanchelskis |Permission={{PD-self}} |other_v

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци