Податотека:Antoine Griezmann in 2017.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(3.423 × 4.555 пиксели, големина: 2,84 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Български: Антоан Гризман (на френски: Antoine Griezmann) е френски футболист играещ на позиция нападател, национал.
English: Antoine Griezmann (French pronunciation: ​[ɑ̃twan ɡʁijɛzman];[3] born 21 March 1991) is a French professional footballer who plays for Spanish club Atlético Madrid and the France national team as a forward.
Français : Antoine Griezmann ([ɡʁjɛzman]4), surnommé « Grizzi », « Grizou » ou encore « Petit Prince » par ses fans et coéquipiers, né le 21 mars 1991 à Mâcon, est un footballeur international français. Il évolue en championnat d'Espagne au poste d'attaquant/ailier gauche à l'Atlético Madrid.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Biser Todorov
Други верзии

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна02:45, 14 ноември 2017Минијатура на верзијата од 02:45, 14 ноември 20173.423 × 4.555 (2,84 МБ)HasenläuferRemoved watermark by cropping 8 % vertically using CropTool with lossless mode.
06:38, 8 октомври 2017Минијатура на верзијата од 06:38, 8 октомври 20173.423 × 4.959 (3,09 МБ)BisoUser created page with UploadWizard

Нема страници што ја користат оваа податотека.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци