Податотека:Anne of Cleves Signature.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 429 × 126 пиксели, големина: 17 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Anne of Cleves's signature
Датум
Извор сопствено дело (Изворен текст: „Own work by uploader, traced in Adobe Illustrator from http://tudorhistory.org/cleves/clevessig3.jpg)
Автор Connormah, Anne of Cleves
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 100 години или пократко.


Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1924 г.

SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:52, 31 јануари 2010Минијатура на верзијата од 16:52, 31 јануари 2010429 × 126 (17 КБ)McSushcode cleanup
03:56, 17 октомври 2009Минијатура на верзијата од 03:56, 17 октомври 2009429 × 126 (134 КБ)Connormah{{Information |Description={{en|1=Anne of Cleves's signature}} |Source=Own work by uploader, traced in Adobe Illustrator from http://tudorhistory.org/cleves/clevessig3.jpg |Author=Connormah, Anne of Cleves |Date= |Permission={{PD-inelig

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: