Податотека:Anaconda jaune 34.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(945 × 945 пиксели, големина: 216 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Eunectes notaeus

Датум
Извор http://www.museum.nantes.fr/pages/07-actioneducative/banque_herpeto.htm - muséum d'histoire naturelle de Nantes - France
Автор Patrick Jean
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Green copyright.svg
Праводржецот на ова дело дозволува делото да го користи секој, за било каква намена, вклучувајќи неограничено распространување, комерцијална употреба и негово менување.

Напомена:
Доколку сликата бара припишување, ставете го {{Attribution}} наместо овој шаблон

Доколку ова е ваше сопствено дело, ставете го {{PD-self}} наместо овој шаблон.


Not sure how to update the copyright tag, but the original source says

"Ces photographies sont libres de droit.
En cas d'utilisation, nous vous demandons simplement de faire figurer la mention
"© Patrick JEAN / muséum d'histoire naturelle de Nantes".

Which my shaky French translates as

"These photographs are not subject to any restrictions
If you use them, we simply ask you to include the text
"© Patrick JEAN / muséum d'histoire naturelle de Nantes"

the phrase in quotes translates as

"© Patrick JEAN / Nantes Natural History Museum"

Mike40033 (talk) 03:58, 19 February 2011 (UTC)

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:50, 18 декември 2004Минијатура на верзијата од 17:50, 18 декември 2004945 × 945 (216 КБ)JeffdelongeEunectes noteaus, from http://www.museum.nantes.fr/pages/07-actioneducative/banque_herpeto.htm© Patrick JEAN / muséum d'histoire naturelle de Nantes". {{CopyrightedFreeUse}}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци