Податотека:Alt Zauche-Wußwerk in LDS.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Alt_Zauche-Wußwerk_in_LDS.png(299 × 299 пиксели, големина: 6 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Alt Zauche-Wußwerk in Brandenburg (Country) - District Dahme-Spreewald

Датум
Извор сопствено дело
Автор own work by Geograv
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:31, 29 декември 2016Минијатура на верзијата од 23:31, 29 декември 2016299 × 299 (6 КБ)NordNordWest.
00:44, 17 јануари 2009Минијатура на верзијата од 00:44, 17 јануари 2009299 × 299 (6 КБ)Rauenstein{{Information |Description= |Source= |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}
19:37, 11 април 2008Минијатура на верзијата од 19:37, 11 април 2008299 × 299 (6 КБ)Rauenstein
02:21, 15 мај 2007Минијатура на верзијата од 02:21, 15 мај 2007277 × 295 (5 КБ)Rauenstein{{Information |Description=Alt Zauche-Wußwerk in Brandenburg (Country) - District Dahme-Spreewald |Source=self |Date=2007-05-15 |Author=own work by Geograv |Permission= {{GFDL}} }} [[Category:Locator

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци