Податотека:Alessandro Scarlatti.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(613 × 804 пиксели, големина: 75 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Портрет на Alessandro Scarlatti (1660-1725), италијански композитор
Уметник
Наслов
Портрет на Alessandro Scarlatti (1660-1725), италијански композитор
Вид предмет слика
object_type QS:P31,Q3305213
Датум XVIII век
date QS:P571,+1750-00-00T00:00:00Z/7
Техника масло на платно
medium QS:P186,Q296955;P186,Q4259259,P518,Q861259
Димензии Висина: 59 см; Ширина: 47 см
dimensions QS:P2048,59U174728;P2049,47U174728
institution QS:P195,Q3330623
Пописен бр.
B 11839 / B 39159
Натписи CAV. ALESSANDRO SCARLATTI M.RO DI CAPPEL. NAPOLITANO. Sul foglio di musica: CANTATA DEL / CAVAL. ALESSANDRO SCARLATTI.
Извор/Фотограф непознат

Лиценцирање

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:08, 27 март 2012Минијатура на верзијата од 00:08, 27 март 2012613 × 804 (75 КБ)AustriacusUncropped, better quality, higher resolution.
23:21, 18 август 2005Минијатура на верзијата од 23:21, 18 август 2005309 × 399 (12 КБ)Phrood~commonswikiColor image from http://xoomer.virgilio.it/senesino/Dei/Alessandro%20Scarlatti.jpg
20:41, 25 април 2005Минијатура на верзијата од 20:41, 25 април 2005462 × 567 (39 КБ)Mezzofortist

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.