Податотека:Alan Dzagoyev.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Alan_Dzagoyev.jpg(129 × 224 пиксели, големина: 27 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Alan Dzagoyev during Champions League match against Manchester United
Русский: Алан Дзагоев во время матча Лиги Чемпионов против "Манчестер Юнайтед"
Датум
Извор cropped from Soccer.ru photo
Автор Yulia Novikova for Soccer.ru
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
OTRS Wikimedia

Дозволата за користење на ова дело е потврдена и архивирана во Викимедииниот систем OTRS.
Таа е достапна како билет #2008100510027116 за корисници со OTRS сметка. За да ја потврдите дозволата, контактирајте некој со сметка на OTRS или оставете порака на огласната табла на OTRS.


Врска за потврдата: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2008100510027116

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:17, 13 ноември 2009Минијатура на верзијата од 19:17, 13 ноември 2009129 × 224 (27 КБ)Barocci{{Information |Description={{en|1=Alan Dzagoyev during Champions League match against Manchester United}} {{ru|1=Алан Дзагоев во время матча Лиги Чемпионов против "Манчестер Юнайтед"}} |Source=crop

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: