Податотека:African continent-mk.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.525 × 1.440 пиксели, големина: 699 КБ)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
English: Political map of Africa on Macedonian.
Македонски: Политичка карта на Африка на македонски.
Датум 2009-11, updated 2011-07
Извор File:African_continent-fr.svg by user:Sting
Автор translation: MacedonianBoy
Други верзии

[уреди]

Лиценцирање[уреди]

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International, 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:52, 20 јули 2011Минијатура на верзијата од 21:52, 20 јули 20111.525 × 1.440 (699 КБ)StingSudan/South Sudan 2011-07 border update
19:13, 28 ноември 2009Минијатура на верзијата од 19:13, 28 ноември 20091.525 × 1.430 (779 КБ)MacedonianBoy{{Information |Description={{en|1=Political map of Africa on Macedonian.}} {{mk|1=Политичка карта на Африка на македонски.}} |Source=African continent.svg |Author=MacedonianBoy |Date= |Permission= |