Податотека:Acrocephalus scirpaceus Vlaskop cropped.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(810 × 592 пиксели, големина: 243 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

29601 Kleine Karekiet / Reed Warbler

Датум (UTC)
Извор
Автор
Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: cropped. Оригиналот може да се види тука: Acrocephalus scirpaceus Vlaskop.jpg. Обработил: Bogbumper.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.0 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

  • File:Acrocephalus_scirpaceus_Vlaskop.jpg licensed with Cc-by-2.0
    • 2010-06-29T21:35:01Z Bogbumper 1024x768 (101944 Bytes) {{Information |Description=29601 Kleine Karekiet / Reed Warbler |Source=[https://www.flickr.com/photos/28820410@N03/3319574971/ 29601 Kleine Karekiet / Reed Warbler] |Date=2004-05-09 13:57 |Author=[https://www.flickr.com/people

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:37, 29 јуни 2010Минијатура на верзијата од 23:37, 29 јуни 2010810 × 592 (243 КБ)Bogbumper{{Information |Description=29601 Kleine Karekiet / Reed Warbler |Source=*File:Acrocephalus_scirpaceus_Vlaskop.jpg |Date=2010-06-29 21:36 (UTC) |Author=*File:Acrocephalus_scirpaceus_Vlaskop.jpg: [http://www.flickr.com/people/28820410@N03 Martie

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци