Податотека:Acrocephalus scirpaceus MHNT 323 Larache MAroc RdN.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(3.424 × 2.898 пиксели, големина: 1,94 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Acrocephalus scirpaceus (Herman, 1804)

Фотограф
Опис
Deutsch: Ei von Teichrohrsänger Sammlung von René de Naurois /Jacques Perrin de Brichambaut.
English: Egg of Eurasian Reed Warbler. Collection of René de Naurois / Jacques Perrin de Brichambaut.
Место на пронаоѓање
Deutsch: Larache, Marokko.
English: Larache, Morocco.
Français: Larache, Maroc.
Датум 13 август 2013
institution QS:P195,Q422
Пописен бр.
MHNT.ZOO.2010.11.232
Извор сопствено дело
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Други верзии
Processing Жаришен стог од 2 слики.
Местопол. на апаратот1° 25′ 53,89″ ЈГШ, 13° 08′ 22,09″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo
Овој документ е направен како дел од проектот Phoebus.

беларуская (тарашкевіца)‎ | English | español | français | magyar | italiano | македонски | മലയാളം | Nederlands | polski | português | svenska | Türkçe | українська | +/−

Wikimédia France

Egg interdict.jpg Caution: egg harvesting for wildlife is prohibited in many countries.

VI seal

Ова е ценета слика на Ризницата. Сликата е оценета според критериумите за ценети слики и се смета за најценетата слика на Ризницата во рамките на тематиката: scope. Можете да го погледате нејзиното предлагање на Commons:Valued image candidates/Acrocephalus scirpaceus MHNT 323 Larache MAroc RdN.jpg.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:35, 5 ноември 2013Минијатура на верзијата од 09:35, 5 ноември 20133.424 × 2.898 (1,94 МБ)Archaeodontosaurus{{Information |Description= |Source={{own}} |Date= |Author= Archaeodontosaurus |Permission= |other_versions= }}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци