Податотека:Acetylene-CRC-IR-3D-balls.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.100 × 318 пиксели, големина: 43 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Ball-and-stick model of the acetylene (ethyne) molecule, C2H2.

Structural information (determined by infrared spectroscopy) from CRC Handbook, 88th edition.

Image generated in Accelrys DS Visualizer.

Датум
Извор сопствено дело
Автор Ben Mills
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Benjah-bmm27. Ова важи за целиот свет.

Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Benjah-bmm27 му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:50, 27 април 2009Минијатура на верзијата од 22:50, 27 април 20091.100 × 318 (43 КБ)Benjah-bmm27{{Information |Description = Ball-and-stick model of the acetylene (ethyne) molecule, C<sub>2</sub>H<sub>2</sub>. Structural information (determined by infrared spectroscopy) from [http://www.hbcpnetbase.com/ CRC Handbook, 88<sup>th</sup> edition]. Imag

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци