Податотека:AAAS exterior 1 - Cambridge, MA.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Изворна податотека(3.264 × 2.448 пиксели, големина: 4,85 МБ, MIME-тип: image/jpeg)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
English: American Academy of Arts and Sciences building, Cambridge, Massachusetts, USA. Exterior view.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Daderot
Дозвола
(Пренамена на податотекава)

Public domain

Лиценцирање[уреди]

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:10, 16 март 2009Минијатура на верзијата од 01:10, 16 март 20093.264 × 2.448 (4,85 МБ)Daderot{{Information |Description={{en|1=American Academy of Arts and Sciences building, Cambridge, Massachusetts, USA. Exterior view.}} |Source=Own work by uploader |Author=Daderot |Date=March 15, 2009. |Permission=Public domain |other_versions

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци