Податотека:2008-03-14 Joe Hisaishi.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

2008-03-14_Joe_Hisaishi.jpg(332 × 480 пиксели, големина: 102 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Joe Hisaishi au festival du film asiatique de Deauville

Датум
Извор сопствено дело
Автор Étienne ANDRÉ

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:55, 20 октомври 2009Минијатура на верзијата од 12:55, 20 октомври 2009332 × 480 (102 КБ)Deadman~commonswikicropped
15:58, 23 март 2008Минијатура на верзијата од 15:58, 23 март 2008332 × 664 (64 КБ)ENoz{{Information |Description=Joe Hisaishi au festival du film asiatique de Deauville |Source=œuvre personnelle |Date=14 mars 2008 |Author=Étienne ANDRÉ }}

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци