Податотека:Троњ во Таор.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.552 × 1.264 пиксели, големина: 1,18 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Cottages called "tronj" in the village of Taor, near Skopje, Macedonia
Датум
Извор "Ethnology of the Macedonians", MANU, Skopje 1996. p.102
Автор Blagoja Drnkov
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
institution QS:P195,Q2466285


МАНУ-Лого.svg
Овој отсликан документ е доставен од матичниот викимедијанец во Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) како дел од проектот за соработка со организацијата Споделено знаење.

English | македонски | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:25, 20 октомври 2015Минијатура на верзијата од 18:25, 20 октомври 20151.552 × 1.264 (1,18 МБ)Bjankuloski06Better contrast and cropped.
08:22, 14 октомври 2015Минијатура на верзијата од 08:22, 14 октомври 20151.552 × 1.329 (1,37 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Метаподатоци