Податотека:ТЕОЛОГИЈА.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Оди на страница


Изворна податотека(1.275 × 1.650 пиксели, големина: 100,14 МБ, MIME-тип: application/pdf, 158 страници)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
English: Issue no. 102 of the "Macedonian terminology" periodical issued by MANU dedicated to theology
Датум
Извор
Автор Јован Таковски


МАНУ-Лого.svg Овој отсликан документ е доставен од матичниот викимедијанец во Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) како дел од проектот за соработка со организацијата Споделено знаење.

English | македонски | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање[уреди]

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна08:05, 3 ноември 2016Минијатура на верзијата од 08:05, 3 ноември 20161.275 × 1.650, 158 страници (100,14 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

До оваа податотека водат следниве 2 страници:

Метаподатоци