Податотека:С. Мажучиште - Параглајдер (1).JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(4.000 × 3.000 пиксели, големина: 1,9 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Параглајдер лета над с. Мажучиште, Прилеп. Фотографија направена од околниот рид.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Tashkoskim
Wiki Loves Earth Macedonia
Ова е фотографија на природна област во Македонија со код: G01
Wiki Loves Earth 2014
Оваа слика е подигната како дел од фотографскиот натпревар „Вики ја сака Земјата 2014“.

aragonés | العربية | asturianu | azərbaycanca | български | বাংলা | brezhoneg | català | čeština | Cymraeg | Deutsch | Ελληνικά | English | español | eesti | euskara | فارسی | français | galego | hrvatski | հայերեն | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | македонски | മലയാളം | मराठी | नेपाली | Nederlands | norsk | polski | português | português do Brasil | русский | sicilianu | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | українська | 中文 | +/−

Flag of Macedonia.svg


Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:28, 13 мај 2014Минијатура на верзијата од 23:28, 13 мај 20144.000 × 3.000 (1,9 МБ)TashkoskimUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Метаподатоци