Податотека:Социолошки терминолошки речник.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(827 × 1.170 пиксели, големина: 52,1 МБ, MIME-тип: application/pdf, 171 страница)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Dictionary of the sociological terminology
Македонски: Социолошки терминолошки речник.

Содржина/распоред на буквите по страници според одборјувањето (нумерацијата) во самиот PDF-документ:

A - 3, Б - 13, В - 20, Г - 26, Д - 31, Е - 43, З - 52, И - 53, Ј - 61, К - 63, Л - 74, Љ - 78, М - 79, Н - 87, Њ - 93, О - 94, П - 100, Р - 122, С - 133, Т - 150, У - 155, Ф - 158, Х - 163, Ц - 166, Ч - 169, Ш - 171.
Датум
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор Томислав Чокревски, Благоја Корубин, Илија Ацески


МАНУ-Лого.svg
Овој отсликан документ е доставен од матичниот викимедијанец во Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) како дел од проектот за соработка со организацијата Споделено знаење.

English | македонски | українська | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:26, 15 декември 2015Минијатура на верзијата од 12:26, 15 декември 2015827 × 1.170, 171 страница (52,1 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци