Податотека:Скагерак и Категат.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 988 × 1.159 пиксели, големина: 580 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Местоположбата на протокот Скагерак и мореузот Категат.
English: Map in Macedonian showing the location of Skagerrak and Kattegat.
Датум (UTC)
Извор Оваа податотека е изведена од: North Sea location map.svgNorth Sea location map.svg
Автор


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: Mapping geographical features and countries over part of the blank map.. Оригиналот може да се види тука: North Sea location map.svg. Обработил: Bjankuloski06en.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Германија.
Flag of Germany.svg
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

  • File:North_Sea_location_map.svg licensed with Cc-by-sa-3.0-de
    • 2010-06-18T08:49:38Z NordNordWest 988x1159 (596438 Bytes) == {{int:filedesc}} == {{Information |Description= {{de|Positionskarte der [[:de:Nordsee|Nordsee]]}} Quadratische Plattkarte, N-S-Streckung 180 %. Geographische Begrenzung der Karte: * N: 62.5° N * S: 50.5° N * W: 5.2° W *

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:07, 3 март 2012Минијатура на верзијата од 11:07, 3 март 2012988 × 1.159 (580 КБ)Bjankuloski06enCorrecting borders showing blue.
11:03, 3 март 2012Минијатура на верзијата од 11:03, 3 март 2012988 × 1.159 (576 КБ)Bjankuloski06en== {{int:filedesc}} == {{Information |Description={{mk|1=Местоположбата на протоците Скагерак и Категат.}} {{en|1=Map in Macedonian showing the location of Skagerrak and Kattegat.}} |Source={{Derived from|North_...

Следниве 2 страници ја користат податотекава: