Податотека:По трагите на писмото и јазикот на античките Македонци.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(958 × 1.393 пиксели, големина: 12,81 МБ, MIME-тип: application/pdf, 71 страница)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
English: "Tracing the script and the language of the ancient Macedonian" - research of the script of the Rosseta stone
Датум
Извор
Автор Томе Бошевски, Аристотел Тентов
Дозвола
(Пренамена на податотекава)

MANU releases the work as its the copyright holder


МАНУ-Лого.svg
Овој отсликан документ е доставен од матичниот викимедијанец во Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) како дел од проектот за соработка со организацијата Споделено знаење.

English | македонски | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање[уреди]

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, MANU, as the copyright holder. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
MANU, as the copyright holder му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:08, 25 ноември 2015Минијатура на верзијата од 10:08, 25 ноември 2015958 × 1.393, 71 страница (12,81 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Метаподатоци