Податотека:Печалбари (сцена).jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Печалбари_(сцена).jpg(416 × 592 пиксели, големина: 89 КБ, MIME-тип: image/jpeg)
Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис[уреди]

Опис
English: Scene from the drama
Датум ~ 1970
date QS:P,+1970-00-00T00:00:00Z/9,P1480,Q5727902
`s
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор unknown/Блаже Ристовски (editor of the publication)


МАНУ-Лого.svg
Овој отсликан документ е доставен од матичниот викимедијанец во Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) како дел од проектот за соработка со организацијата Споделено знаење.

English | македонски | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање[уреди]

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:50, 28 март 2016Минијатура на верзијата од 07:50, 28 март 2016416 × 592 (89 КБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следниве 2 страници:

Метаподатоци