Податотека:Панорамски поглед на селото Добрево 2.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(5.472 × 3.648 пиксели, големина: 20,13 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Панорамски поглед на селото Добрево, Злетовско-пробиштипско
English: Panoramic view of the village of Dobrevo, Zletovo-Probištip Region, Macedonia
Датум
Извор сопствено дело
Автор Petrovskyz
Местопол. на апаратот42° 01′ 21,23″ СГШ, 22° 12′ 00,99″ ИГД  Heading=345° Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo
Викиекспедиции.svg
Оваа фотографија е направена во текот на Викиекспедициите 2016 изведени од страна на Споделено знаење.
Можете да ги погледнете сите фотографии во категоријата Macedonian Wikiexpeditions 2016.

English | Magyar | Македонски | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:51, 9 ноември 2016Минијатура на верзијата од 16:51, 9 ноември 20165.472 × 3.648 (20,13 МБ)PetrovskyzUser created page with UploadWizard

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци