Податотека:Македонски глас, 2.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Македонски_глас,_2.pdf(222 × 296 пиксели, големина: 3,79 МБ, MIME-тип: application/pdf, 16 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: The second edition of the Macedonian magazine "Makedonski golos" published in Russia.
Македонски: Втор број на македонското списание „Македонски глас“ издадено во Русија.
Датум
Извор Macedonian voice
Автор Macedonian Scientific and Literary Society

Лиценцирање

Public domain Ова дело е во јавна сопственост во Русија согласно членот 1256 оф Граѓанскиот законик на Руската Федерација.

Делото е објавено на територијата на некогашната Руска империја (Руска Република) освен териториите во Големо Финскo кнежевство (Великое княжество Финляндское) и Полското царство (Царство Польское) пред 7 ноември 1917 и не било преиздадено во тек на 30 дена по првичното објавување на територијата на Советска Русија и било која друга држава.

Руската Федерација (РСФСР, Советска Русија) е историски, но не и правен наследник на Руската империја.[1][2]Доколку е можно - користете {{PD-Russia}} или {{PD-old-100}} наместо оваа ознака.

Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1924 г.

Flag of Russia

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:27, 12 февруари 2011Минијатура на верзијата од 14:27, 12 февруари 2011222 × 296, 16 страници (3,79 МБ)MacedonianBoy{{Information |Description ={{en|1=The second edition of the Macedonian magazine "Makedonski golos" published in Russia.}} {{mk|1=Втор број на македонското списание „Македонски глас“ издадено во

Нема страници што ја користат оваа податотека.

Метаподатоци