Податотека:Македонската глаголица.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(579 × 845 пиксели, големина: 7,98 МБ, MIME-тип: application/pdf, 103 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: The book for the Macedonian glagolitic script written by Georgi Pop-Atanasov
Датум
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор Ѓорѓи Поп-Атанасов
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
MANU releases the work as its the copyright holder
МАНУ-Лого.svg
Овој отсликан документ е доставен од матичниот викимедијанец во Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) како дел од проектот за соработка со организацијата Споделено знаење.

English | русский | македонски | українська | +/−

Shared Knowledge Logo.svg


Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, MANU, as the copyright holder. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
MANU, as the copyright holder му дозволува секому да го користи делово за каква било цел, без какви било услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:41, 24 ноември 2015Минијатура на верзијата од 11:41, 24 ноември 2015579 × 845, 103 страници (7,98 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следниве 3 страници:

Метаподатоци