Податотека:Домашен сладолед со слатко од смоква.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(5.184 × 3.456 пиксели, големина: 2,17 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Homemade ice cream with sweet fig
Датум
Извор сопствено дело
Автор Тања Димитриевска


Wiki Loves Food Macedonia Оваа фотографија е подигната во рамки на фотографскиот натпревар Вики ја сака храната 2017 во Македонија.
This photo was uploaded during photographic contest Wiki Loves Food 2017 in Macedonia.


Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:57, 14 ноември 2017Минијатура на верзијата од 17:57, 14 ноември 20175.184 × 3.456 (2,17 МБ)Тања ДимитриевскаUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Метаподатоци