Податотека:Викиекспедиција Бојмија 062.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(4.928 × 3.264 пиксели, големина: 11,11 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Стар споменик во училишниот двор во селото Негорци
English: Old monument in school yard in the village Negorci
Датум
Извор сопствено дело
Автор M.pvsk
Местопол. на апаратот41° 10′ 59,21″ СГШ, 22° 28′ 49,16″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Карта на сите координати од: OpenStreetMap - Google Земјаinfo
Викиекспедиции.svg
Оваа фотографија е направена во текот на Викиекспедициите 2017 изведени од страна на Споделено знаење.
Можете да ги погледнете сите фотографии во категоријата Macedonian Wikiexpeditions 2017.

English | Magyar | Македонски | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 4.0 Меѓународна.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:17, 29 јуни 2017Минијатура на верзијата од 17:17, 29 јуни 20174.928 × 3.264 (11,11 МБ)M.pvskUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Метаподатоци