Податотека:Верската омраза и секуларизмот како одговор.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(885 × 1.329 пиксели, големина: 5,8 МБ, MIME-тип: application/pdf, 20 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Article "Religious hatred and secularism as a response" presented on the conference dedicated to the Day of Tolerance held at MANU in 2014
Датум
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор м-р Александар Маркоски
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

MANU releases the work as its the copyright holder


МАНУ-Лого.svg
Овој отсликан документ е доставен од матичниот викимедијанец во Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) како дел од проектот за соработка со организацијата Споделено знаење.

English | македонски | українська | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, MANU, as the copyright holder. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
MANU, as the copyright holder му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:32, 26 ноември 2015Минијатура на верзијата од 10:32, 26 ноември 2015885 × 1.329, 20 страници (5,8 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Метаподатоци