Повторно во игра

Од Википедија — слободната енциклопедија

Повторно во игра е американски филм, во режија на Роберт Лоренц. Главните улоги ги толкуваат: Клинт Иствуд, Ејми Адамс и Џастин Тимберлејк.

Содржина[уреди | уреди извор]

Гас Лобел (го игра Иствуд) со децении бил еден од најдобрите скаути во безболот, но со текот на времето почнуваат да го совладуваат годините. Сепак, Гас, кој одлично ги препознава талентите, одбива да се смири на крајот од својата кариера. Меѓутоа, управата на клубот „Атланта брејвс“ почнува да се сомнева во неговите способности за расудување, особено околу најжешкиот феномен во безболот во САД.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 856, 21.11.2014, стр. 25.