Планинарски дом „Папрадиште“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Планинарски дом „Папрадиште“
Планинарски дом Папрадиште (2).jpg
Поглед на домот
Надм. вис.980
ДржаваМакедонија
Најблиска
населба
село Папрадиште
ПД „Папрадиште“ is located in Македонија
ПД „Папрадиште“
ПД „Папрадиште“
Местоположба на планинарскиот дом во Македонија

Планинарски дом „Папрадиште“планинарски дом во Македонија, сместен на надморска височина од 980 метри, во азотското село Папрадиште.

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Координати: 41°38′29.8″N 21°26′19.4″E / 41.641611° N; 21.438722° E / 41.641611; 21.438722