Пикеризам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пикеризам е сексуална потреба за пенетрација на кожата на други луѓе. Сериозноста на повредите може да доведе и до смрт. Пикеризам е парафилија и форма на садизам.

Поврзано[уреди | уреди извор]