Пиквеј (Канзас)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пиквеј или локално нарекуван Пиква [1] (англиски: Piqua , IPA:/ˈpɪkweɪ/ или /ˈpɪkwə/) е град во американската сојузна држава Канзас. Познат е како родниот град на филмскиот комичар Бастер Китон.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]