Пехарес де Адаха

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Пејарес де Адаја)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пехарес де Адаха
Поглед кон црквата во Пехарес де Адаха
Поглед кон црквата во Пехарес де Адаха
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаПехарес де Адаха
Површина
 • Вкупна23 км2 (9 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно183
 • Густина8,0/км2 (200/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Пехарес де Адаха — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.