Пештанско Поле

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пештанско Поле
Поглед на Пештанско Поле
Поглед на Пештанско Поле
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Пештанско Поле (албански: Fushë Peshtani, Фуша Пештани) — село во општината Поличани од Белградската област, јужна Албанија.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]