Пеша

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Вила Гарѕони
Слика на центарот на Пеша од околните ридови
Катедралата во Пеша

Пеша (Pescia) — италијански град во провинцијата Пистоја, регион Тоскана. Градот има 17 000 жители.