Перо Христов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Перо Христов
Перо Христов4.jpg
Роден Струмица, СФРЈ СФР Југославија
Занимање фолк пејач

Перо Христов (роден во Струмица) — популарен македонски пејач на фолклорна музика.