Прејди на содржината

Перонди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Перонди
'
Област Албанија
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Перонди — село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград и општината Перонд.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]