Педро Родригес

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Педро Родригез)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Педро Родригес
Поглед кон црквата во Педро Родригес
Поглед кон црквата во Педро Родригес

Знаме

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаПедро Родригес
Површина
 • Вкупна14 км2 (5 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно204
 • Густина14,6/км2 (380/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Педро Родригес — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.