Пајажината на Шарлота

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Пајажината на Шарлота (англиски: Charlotte's Web) е американски роман за деца напишан е од писателот Елвин Броокс Вајт во 1952 година.