Пастоски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пастоскиот е исчезнат индијански јазик кој е дел од групата на Барбакоански јазици. Јазикот се зборувал во Еквадор.