Пасош на Грузија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{назив}}}
Georgian passport.jpg

Пасошот на Грузија е јавен пасош издаден на државјанин на Грузија за патување и престој во странство, како и за враќање во земјата.

За време на престојот во странство, патниот документ му служи на сопственикот за докажување на идентитетот и доказ за државјанство.

Јазици[уреди | уреди извор]

Пасошот е напишан на грузиски и англиски јазик, како и лични податоци на превозникот.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Видете повеќе[уреди | уреди извор]