Парпуривци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Парпуривци
Парпурівці
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°10′09″N, 28°31′51″E

Општи податоци
Име
- изворно
Парпуривци
  Парпурівці
Поштенски број 23208
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Виницки реон
Географија
Површина 0,58 км²
Население
Население 487

Парпуривци (украински: Парпурівці) е село во Украина, Виницки реон, Виничка област.