Парк Сан-хо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Парк Сан-хо
Лични податоци
Цело имеПарк Сан-хо
Роден14 март 1984 (1984-03-14) (38 г.)
 Јужна Кореја
Податоци за клубот
ДисциплинаВелодромски велосипедизам
Улогавозач
Последна промена
11 февруари 2018

Парк Сан-хо (корејски: Park Seon-Ho; р. 14 март 1984) — јужнокорејски професионален велодромски велосипедист. Настапил на екипната потера за националниот состав на Летните олимписки игри 2012.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Seonho Park“. Летни олимписки игри 2012. Посетено на 7 октомври 2012.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]