Парам (Чук)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Чук.

Парам е општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Координати: 7°21′41″ N; 151°47′23″ E / 7.3614° СГШ; 151.7898° ИГД / 7.3614; 151.7898