Пан Јао

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Пан Јао (роден 27 март 1989 во Кина) е кинески кану-спринтер кој се натпреварува од доцните 2000-ти. На Летните олимписки игри во 2008 година во Пекинг, тој беше елиминиран во полуфиналето на двете дисциплини К-1 500 метри мажи и К-1 1000 метри мажи.

Наводи[уреди | уреди извор]