Панфиловски реон (Казахстан)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Панфилов (округ во Алмати))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Панфилов
Округ
Панфилов ауданы
Држава  Казахстан
Округ Алмати
Административен центар Жаркент
Часовен појас БВ (UTC+6)

Панфилов (казашки: Панфилов ауданы) е округ на покраината Алмати во Казахстан. Административен центар на оваа покраина е Жаркент.[1]


Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]