Палмето Поинт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Палмето Поинт
Palmetto Point
Mестоположба
Часовен појас UTC -4
Општи податоци
Име
- изворно
Палмето Поинт
  Palmetto Point
Управа
Држава Свети Кристофер и Невис
Остров Свети Кристофер
Парохија Тринити Палмето Поинт
Географија
Клима тропска
Население
Население н.п.

Палмето Поинт (англиски: Palmetto Point) е мало гратче (село) на островот Свети Кристофер во Свети Кристофер и Невис. Палмето Поинт е главен административен центар на парохијата Тринити Палмето Поинт.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Координати: 17°18′00″ N; 62°46′00″ W / 17.3° N; 62.76667° W / 17.3; -62.76667