Палма Реал

Координати: 18°30′N 69°59′W / 18.500° СГШ; 69.983° ЗГД / 18.500; -69.983
Од Википедија — слободната енциклопедија
Палма Реал
Palma Real
ДржаваДоминиканска Република
ПокраинаНационален Округ
Управа
 • ГрадоначалникРоберто Салседо
Население (2008)
 • Вкупно101,543
Мреж. местоhttp://www.adn.gov.do/

Палма Реал ― сектор во градот Санто Доминго во Националниот Округ на Доминиканската Република . Оваа населба е населена особено со поединци од ниската средна класа.

Извори[уреди | уреди извор]