Палихор (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Палихор)

Палихор може да се однесува на следниве места:

  • Палихор (Παλαιόχωρα) — село во Солунско, Егејска Македонија
  • Палихор (Παλαιοχώρι) — село во Правишко, Егејска Македонија

Поврзано[уреди | уреди извор]