Павел Снурницин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Павел Снурницин
Роден јануари 10, 1992(1992-01-10)
Јарослављ, Русија
Починал септември 7, 2011(2011-09-07) (возр. 19)
Јарослављ, Русија
Позиција напад
НХЛ-селекција бе
Играчка кариера 2009–2011

Павел Снурницин (роден на 10 јануари 1992 - 7 септември 2011) бил руски хокеар.

Починал во авионска несреќа во 2011 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]