Прејди на содржината

Павел Петров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Павел Петров
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Првенства

Бронзен медал – трето место 2010 Познањ C-2 500 м

Павел Петров — руски кану-спринтер којшто се натпреварува од доцните 2000-ти. Тој освои бронзен медал во дисциплината Ц-2 500 метри на 2010 ИКФ Светските Кану Спринт Првенства во Познањ.