Павел Петров

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Спринт Шампионати

Бронза 2010 Познањ
C-2 500 м

Павел Петров е руски кану-спринтер кој што се натпреварува од доцните 2000-ти. Тој освои бронзен медал во дисциплината Ц-2 500 метри на 2010 ИКФ Светските Кану Спринт Шампионати во Познањ.

Наводи[уреди | уреди извор]